Psychoterapia – kompleksowe wsparcie psychologiczne we Wrocławiu

Z wieloma trudnymi sytuacjami można zmierzyć się samemu, jednak jeśli problem zaczyna rzutować na inne sfery życia lub jego charakter staje się przewlekły, należy skorzystać ze wsparcia psychologa. Nie warto zwlekać z wizytą – najlepiej jak najszybciej zgłosić się do odpowiedniego terapeuty i wspólnie rozpocząć pracę nad przywróceniem spraw na właściwe tory. W Centrum Terapii i Mediacji „Głos” pomagamy osobom dotkniętym takimi problemami, jak przewlekły stres czy kryzys małżeński. Ponadto wspieramy osoby dorosłe i dzieci w uporaniu się z traumą oraz fobiami. Zajmujemy się także osobami cierpiącymi na depresję i posiadającymi niskie poczucie własnej wartości. We wszystkich przypadkach zdecydowanie się na rozmowę z profesjonalnym terapeutą to często najtrudniejszy, ale zarazem najważniejszy krok w dążeniu do odzyskania życiowej równowagi. Zdajemy sobie sprawę, że pacjentom odwiedzającym gabinet psychologiczny po raz pierwszy mogą towarzyszyć wątpliwości i niepokój, dlatego od samego początku współpracy przywiązujemy ogromną wagę do budowania wzajemnego zaufania i tworzenia przyjaznej atmosfery.

Jak przebiega psychoterapia?

Kiedy trudności zaczynają się piętrzyć, a ich pokonanie wydaje się coraz trudniejsze, warto poszukać wsparcia u innych. Niektórzy decydują się na opowiedzenie o problemach swoim bliskim, lecz ci często nie są w stanie obiektywnie ocenić sytuacji i pomóc w jej skutecznym rozwiązaniu. Psycholog posiada natomiast doświadczenie i wykształcenie, dzięki którym jest w stanie zaproponować spersonalizowaną, kompleksową terapię. Trzeba przygotować się na to, że psychoterapia to zazwyczaj proces wielotorowy, w związku z czym jego przeprowadzenie może wymagać szeregu spotkań z terapeutą. Długość terapii zależy od wielu czynników, ściśle związanych z problemem, z jakim dana osoba zgłasza się do gabinetu. W naszym centrum prowadzimy również terapie krótkoterminowe, dedykowane osobom, które muszą np. podjąć ważną życiową decyzję lub chcą uporać się z nagłą, wyjątkowo stresującą sytuacją. Tego typu wsparcie psychologiczne nie polega na przekazaniu przez terapeutę jednego, słusznego rozwiązania, ale na wyznaczeniu realnego celu i znalezieniu efektywnych metod pozwalających zrealizować indywidualnie dobrany plan działania. Niezależnie od typu terapii, osoba prowadząca spotkanie najpierw zbierze wyczerpujący wywiad, który pozwoli jej objąć swojego rozmówcę holistyczną opieką.

Jakie sytuacje wymagają pomocy psychologa?

Jednym z najczęstszych, choć niestety wciąż bagatelizowanych przez społeczeństwo problemów, z którym zgłaszają się do nas osoby poszukujące wsparcia, jest depresja. Ważnym elementem spotkań stanowi wówczas zidentyfikowanie jej źródeł, a następnie skupienie sił na zmianie sposobu myślenia. Depresja często łączy się z przewlekłym stresem oraz z niskim poczuciem własnej wartości, co także wymaga odpowiedniej analizy i podjęcia wysiłku – we współpracy z terapeutą – zmierzającego do poprawienia swojej sytuacji. Za kolejny niezwykle istotny obecnie problem należy uznać nadmierne oczekiwania związane m.in. z wymaganiami pracodawcy czy presją otoczenia wywieraną w związku z pełnionymi rolami życiowymi. Nasi specjaliści pomagają rozprawić się z krzywdzącymi opiniami, wspierają w reorganizacji hierarchii priorytetów, a co więcej – mogą również ukierunkować terapię na cel związany z rozwojem osobistym oraz pracą nad swoimi słabościami i mocnymi stronami. W takim mieście jak Wrocław, wybór terapeutów jest bardzo duży, ale atutem naszego gabinetu jest kompleksowe podejście do każdej sytuacji i zagwarantowanie możliwości skorzystania z konsultacji ze specjalistami wykwalifikowanymi w różnych dziedzinach psychologii.

Interwencja kryzysowa

Interwencja kryzysowa to doraźne wsparcie dla osób w dużym kryzysie. Na interwencję kryzysową zgłaszają się osoby które niedawno doznały wstrząsających wydarzeń w swoim życiu, mają zagrożenie życia, realne myśli samobójcze, doświadczają bardzo silnych emocji związanych z niedawną katastrofą, bardzo poważną zmianą życiową, która też może być odbierana jako sytuacja kryzysowa. Mogą to być zarówno sytuacje po zagrożeniach czysto fizycznych (katastrofy naturalne, napady) ale też i sytuacje związane ze stratą bliskiej osoby, rozpadzie związku czy utratą pracy.
Interwencja kryzysowa to krótkoterminowa pomoc, często bez struktur czasowych – nawet w domu pacjenta.
Najczęściej stosowanym w INTERWENCJI KRYZYSOWEJ jest 6-etapowy model interwencyjny (Gilliland, James). Kolejne etapy pracy w tym modelu to:

 • Zdefiniowanie problemu
 • Zapewnienie bezpieczeństwa
 • Wspieranie
 • Rozważanie możliwości
 • Układanie planów
 • Uzyskiwanie zobowiązania osoby

Terapia uzależnień

Leczenie uzależnień i używania szkodliwych substancji polega na pomocy w ograniczeniu spożycia lub w osiągnięciu pełnej abstynencji. Osoba zgłaszająca się do terapeuty decyduje jaki ma cel – może to być całkowita abstynencja lub ograniczenie używania substancji. A rolą terapeuty jest wsparcie Pacjenta w tej zmianie, która już się zaczęła. Korzystamy z metod o naukowo udowodnionej skuteczności. Pracujemy zarówno metodami dialogu motywującego, behawioralno-poznawczymi, jak i koncentrujemy się na konkretnych rozwiązaniach dla konkretnej osoby. Nie prowadzimy terapii 12 kroków. Zapewniamy całkowitą dyskrecję i anonimowość.

Zapraszamy do naszego terapeuty jeżeli m.in.:

 • Jesteś już po terapii ale nadal wraca chęć użycia substancji
 • Masz problemy rodzinne związane z uzależnieniem
 • Ktoś z Twojego otoczenia ma kłopoty spowodowane ilością i częstotliwością sięgania po używki
 • Sam próbowałeś ograniczyć lub odstawić używanie alkoholu lub innych substancji, ale bez powodzenia
 • Zdarza Ci się mieć kłopoty i straty z powodu alkoholu/narkotyków
 • Nie udaje Ci się dotrzymać słowa, że nie będziesz już pił
 • Szukasz dyskretnej pomocy w tych tematach

Sprawdź cennik psychologa we Wrocławiu

Masz pytania?

Doradztwo psychologiczne, terapia EMDR i mediacja 605 158 536

Terapia mowy 792 955 266

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Rzetelnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

Przejdź do formularza kontaktowego