Nowatorska terapia EMDR we Wrocławiu

Centrum Terapii i Mediacji „Głos” to szczególne miejsce na mapie Wrocławia i gminy Czernica, gdzie oferujemy terapię EMDR jako nowatorskie podejście do wspierania osób z traumą, depresją i lękiem.

Co oznacza EMDR?

Nazwa EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) tłumaczona jest na język polski jako terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych. Jest to kompleksowa, przebadana naukowo metoda leczenia urazów psychicznych, powstałych na skutek negatywnego doświadczenia.

Dla kogo jest EMDR?

Terapia EMDR, proponowana w naszym wrocławskim centrum, stosowana była początkowo w leczeniu zespołu stresu pourazowego. Badania i doświadczenie specjalistów z naszej poradni wykazują jednak jej skuteczność również w zakresie zaburzeń o podłożu lękowym, obsesyjno-kompulsywnym, a nawet depresyjnym. Przeznaczona jest dla ofiar, sprawców bądź świadków przemocy, molestowania, gwałtu, wypadku czy ataku. EMDR okazała się skuteczną metodą w leczeniu urazów psychicznych wywołujących bezsenność, obniżoną koncentrację, drażliwość, fobie. Doskonałe efekty terapia przynosi w pracy ze służbami mundurowymi i ratunkowymi, a także rodzinami adopcyjnymi albo rozbitymi.

Podstawy EMDR

Zgodnie z zasadami stworzonymi przez Francine Shapiro, bieżące doświadczenia mogą aktywować nieprzetworzone emocje, wykształcone na podstawie wcześniejszych negatywnych doznań, powodując nieadaptacyjne zachowania. Nasi wykwalifikowani specjaliści z wrocławskiego centrum w pierwszej kolejności wykonują z pacjentem ćwiczenia rozluźniające. Następnie przywołują w pamięci pacjenta dawne traumatyczne zdarzenia, jednocześnie dokonują bilateralnej stymulacji mózgu, m.in. poprzez ruch gałek ocznych, używając do tego nowoczesnego sprzętu. W zależności od potrzeb stosowany jest też dźwięk lub stymulacja dotykowa. W wyniku tych zabiegów inicjowana jest synchronizacja obu półkul mózgowych, co poprawia zakłócenia w funkcjach emocjonalno-logicznych.

Działanie EMDR

Pozytywny efekt pojawia się, gdy uprzednio wyizolowane przykre wspomnienia zostają połączone z informacjami o treści pozytywnej. Dzięki naszym wrocławskim specjalistom od EMDR bardzo szybko dokonuje się transformacja traumatycznych przeżyć lub negatywnych kodów w pozytywne wspomnienia i przekonania.

Ile trwa EMDR we Wrocławiu?

Na przeciętną terapię psychologiczną składa się od trzech do sześciu sesji trwających 90 minut. Bywa, że problem zostaje rozwiązany już w trakcie kilku spotkań, czasem jednak może to potrwać znacznie dłużej. Zapraszamy do naszego centrum Terapii i Mediacji „Głos” na ulicę Klonową 6 w Dobrzykowicach, tuż przy wschodniej granicy Wrocławia.

Rekomendacje terapii EMDR

Podejście EMDR, stworzone przez Francine Shapiro, rekomendowane jest przez międzynarodowe i krajowe organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym m.in.:
– American Psychiatric Association;
– National Institute of Health & Clinical Excellence;
– Department of Veterans Affairs and Department of Defence;
– Światową Organizację Zdrowia (WHO)

Masz pytania?

Doradztwo psychologiczne, terapia EMDR i mediacja 605 158 536

Terapia mowy 792 955 266

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Rzetelnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

Przejdź do formularza kontaktowego