Neurologopedia zajmuje się terapią dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnego rodzaju zaburzeniami w pracy mózgu. Nasi neurologopedzi kliniczni swoją pracę opierają na bardzo dobrym kontakcie emocjonalnym z klientami. W terapii skupiają się zarówno na rozwoju poznawczym, jak i umiejętnościach komunikacyjnych. Dużą wagę przywiązują do nauki samodzielności pacjentów z rozmaitymi deficytami rozwojowymi.
Opieką terapeutyczną otaczamy osoby:
– z mózgowym porażeniem dziecięcym,
– z zespołem Downa i innymi rzadkimi wadami genetycznymi (m.in. zepołem Williego-Pradera, zespołem Angelmana)
– z autyzmem
– z opóźnionym rozwojem mowy na tle niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, umiarkowanym, głębokim
Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i wsparcia dlatego metody i techniki terapeutyczne dobieramy bezpośrednio do potrzeb naszych klientów. Pracujemy zarówno behawioralnie, jak i niedyrektywnie. Dużo czasu poświęcamy również na metody oparte na pracy z ciałem.
Jeśli pacjent niepełnosprawny intelektualnie nie mówi wcale lub jego mowa jest mało zrozumiałą wówczas nasi neurologopedzi wprowadzają komunikację alternatywną. Są to symbole PCS, gesty i symbole MAKATON lub piktogramy. Oczywiście im szybciej będziemy wprowadzać wspomagające systemy językowe tym lepiej. Tym większe szanse, że może pomogą w rozwoju mowy werbalnej. Jeśli dziecko będzie potrafiło wyrażać swoje potrzeby i stany emocjonalne i będą one zaspakajane i rozumiane to jego komfort psychiczny wpłynie na funkcjonowanie pełne radości i spokoju.
Neurologopedia to również nauka czytania i pisania dla dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami. Uważamy, że jeśli nauczymy osoby niepełnosprawne intelektualnie czytać i pisać to dajemy im narzędzie, które pozwoli łatwiej i szybciej odnaleźć się w życiu społecznym.
Neurologopeda dla dorosłych zajmuje się diagnozą i terapią afazji i dyzartrii czyli trudnościami w komunikacji po udarach, wylewach i innych uszkodzeniach mózgu. Prowadzimy również ćwiczenia umiejętności językowych dla osób starszych, z objawami demencji.
– diagnoza i terapia niesamoistnego opóźnionego rozwoju mowy na tle niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim
– nauka czytania i pisania u dzieci z zaburzeniami w rozwoju
– diagnoza i terapia afazji i dyzartrii
– wprowadzanie komunikacji alternatywnej (symboli PCS i MAKATON) u osób mających problemy z komunikacją werbalną
Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone indywidualnie.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.
Rzetelnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.
Przejdź do formularza kontaktowego